Центр доуніверситетської освіти і кар’єри надає допомогу студентам у працевлаштуванні і кар’єрному зростанні.

В університеті двічі на рік відбуваються загальноуніверситетські ярмарки вакансійта окремо проводяться заходи на факультетах. В березні 2019 року ярмарок вакансій вперше проводився у новому форматі.Крім традиційної форми роботи був задіяний зовсім новий формат проведення: виставка-експозиція, майстер-клас від фахівців Центру зайнятості, панельна дискусія «Управління професійною кар’єрою», на якій розкривались питання працевлаштування, проходження практики на підприємствах з можливістю в подальшому працювати на підприємстві.

У дискусійній панелівзяли участь не тільки харківські підприємства, але також директор з персоналу ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» О. В. Кириченко, Голова Чкаловської ОТГ Віктор Дмитрович Соловйов, Дмитро Сергійович Микиша —заступник міського голови Мереф’янської ОТГ, АТ «Турбоатом» —начальник управління по роботі з персоналом Г. І. Кириченко і його заступник І. Д. Єфремова, Людмила Олексіївна Левченко —начальник відділу з персоналу ПАТ «Харківський плитковий завод», провідний інженер АТ «Трест Житлобуд-1» І. В. Молчан і помічник керівника ХФ ТОВ «ІН-ФОРС» Н. В. Піскарьова та Харківський міський центр зайнятості.

Завдяки такому нововведенню канадська проектна компанія «Ehvert»дуже зацікавилась нашими фахівцями та була ініціатором укладання договору співпраці між університетом та компанією.

Також для студентів проводився тренінг «Успішне працевлаштування та побудова майбутньої кар’єри» від провідного фахівця з профорієнтації Харківського міського центру зайнятості Н. О. Поставної.

Учасниками ярмарків вакансій стають близько 50 роботодавців та близько 1000 студентів. У межах ярмарків вакансій на факультетах проводяться презентації роботодавців, програм стажування, зустрічі із випускниками та інші кар’єрні заходи, що сприяють старту та розвитку кар’єри. В рамках заходів відбуваються майстер-класи, семінари, тренінги тощо.

Випускники мали можливість розробити власне резюме, поспілкуватися з потенційними роботодавцями, пройти тестування на вибір найкращого робочого місця, ознайомитись з прийомами грамотного складання резюмета дізнатись про таємниці успішного проходження співбесіди.Кафедрами університету були укладені договори з потенційними роботодавцями (підприємствами, організаціями та установами), з якими тісно співпрацює кожна кафедра.

Також відбувся черговий цікавий захід: фахівець з профорієнтаційної роботи Харківського міського центру зайнятості Н. О. Поставна презентувала перше заняття з циклу лекцій «Ділова кар’єра та її побудова» для студентів 2 курсу денної форми навчання факультету економіки та підприємництва, кафедри економіки підприємств, бізнес-адміністрування та регіонального розвитку. На лекції студенти пройшли тестування з питань побудови своєї власної кар’єри, дізнались, чи мають вони схильність до керівництва, та як правильно побудувати кар’єрограму.

Випускаючими кафедрами проводились екскурсії на профільні підприємства та організаціїдля ознайомлення випускників з роботодавцями.

Іншим важливим напрямком роботи є підтримка функціонування електронного банку вакансійна сайті Центру доуніверситетської освіти і кар’єри. На сайті розміщено досить значна кількість вакансій: на ці посади роботодавці розглядають студентів та випускників університету. В рамках профорієнтаційної роботи проводиться співпраця з Харківським обласним центром зайнятості та Харківським міським центром зайнятості. Результатом такої співпраці є можливість надання молодим спеціалістам першого робочого місця.

Результатом такої роботи є те, що майже 98% випускників працевлаштовуються після закінчення навчання, а біля 50% студентів після 2 курсу починають поєднувати між собою навчання та роботу. Внаслідок цього наші фахівці отримують диплом, вже маючи досвід роботи.

звіт ЦДОіК ред 028