Організатори:

• кафедра менеджменту і публічного адміністрування ХНУМГ ім. О. М. Бекетова;
  • Центр доуніверситетської освіти і кар’єри ХНУМГ ім. О. М. Бекетова;
  • Департамент освіти Харківської міської ради.

Мета:

• залучення до навчання обдарованої молоді України старшого шкільного віку (9-11 класи ЗНЗ) за визначеними напрямками підготовки;
  • формуванняпрофесійних схильностей та лідерських якостей учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова, розвиток наукового потенціалу учнівської молоді.

Завдання:

• створення умов для розвитку професійних схильностей учнів старшої школи;
  • забезпечення умов для розвитку наукового потенціалу обдарованої молоді;
  • забезпечення права дитини на доступність професійної освіти у межах державного стандарту;
  • надання пріоритету розвиткові індивідуальних особливостей кожної дитини;
  • забезпечення різнобічного розвитку молоді відповідно до задатків, схильностей, здібностей, індивідуальних психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;
  • забезпечення професійної адаптації учнів шкіл в умовах ВНЗ;
  • розкриття адаптаційних можливостей майбутніх студентів;
  • надання всебічної допомоги сімʼї у виборі майбутньої професії дитини;
  • створення сприятливих умов для реалізації педагогічних ініціатив, апробації наукових розробок, методичних посібників тощо.

Учасники:

• педагогічні працівники та учні загальноосвітніх навчальних закладів;
  • методисти районних управлінь освіти м. Харкова;
  • методисти науково-методичного педагогічного центру Департаменту освіти Харківської міської ради;
  • Бабаєв Володимир Миколайович, ректор ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, професор;
  • кафедра управління проектами у міському господарстві та будівництві ХНУМГ ім. О. М. Бекетова;
  • факультет по роботі з іноземними студентами ХНУМГ ім. О. М. Бекетова;
  • відділ корпоративних комунікацій і PR ХНУМГ ім. О. М. Бекетова;
  • профком студентів ХНУМГ ім. О. М. Бекетова;
  • журі у складі представників різних підрозділів університету: доц. Т. В. Бєльська, проф. Д. Е. Лисенко, доц. Л. О. Радіонова, доц. Н. Ю. Мущинська, доц. А. Ю. Старостіна, доц. О. М. Радіонова, доц. О. А. Дегтяр, Н. О. Телюра, А. А. Коровкіна, Т. В. Малиніна, І. О. Герасименко;
  • адміністрація Чкаловської ОТГ, голова Чкаловської обласної територіальної громади В. Д. Соловйов;
  • Sarafand municipality, Lebanon (мерія м. Сарафанда, Ліван), Mayor of Sarafand Ali Haidar Khalifeh (мер міста Сарафанда Алі Хайдар Халіфе);
  • благодійний фонд Олександра Грановського;
  • видавництво «Ранок»;
  • «Освітній простір «Гравітація».

Результати:

• Проект реалізується в 78-ми загальноосвітніх навчальних закладах м. Харкова.
  • У проекті взяли участь 167 школярів з 9 районів міста.
  • У рамках проекту відбувся старт нової школи розвитку —StartUpSchool (серія тренінгів із розробки соціальних проектів).
  • Було проведено лекцію доцента кафедри філософії і політології, канд. філос. Наук Л. О. Радіонової за темою «Креативне місто» із розглядом питань урбанізації, високих технологій і фантастичних міст сучасності.
  • Було проведено лекцію начальника відділу корпоративних комунікацій і PR PR ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, старшого викладача кафедри туризму і готельного господарства О. М. Кравець за темою «Створення успішної презентації».
  • За підтримки Департаменту освіти Харківської міської ради відбулося вручення учасникам школи «Мер міста» книжкового видання «Мандрівка центром Харкова», авторами якого є діти – переможці міського конкурсу дитячих творчих робіт, від мера м. Харкова Г. А. Кернеса.
  • Відбулася зустріч школярів з головою Чкаловської обласної територіальної громади В. Д. Соловйовим, який відвідав школу «Мер міста», щоб поділитися власним професійним досвідом з управління людьми і територіями.
  • Початком встановлення міжнародних зв’язків у межах проекту став візит гостя з Лівану, мера міста Сарафанда Алі Хайдара Халіфе (Ali Haidar Khalifeh).
  • До розгляду комісії було подано 39 проектів, які містили надзвичайно цікаві інноваційні ідеї для розвитку окремих шкіл, нашого міста і навіть цілого світу.
  • У межах молодіжного фестивалю «БекетовУрбанФест» відбулися двобої «Бекетівський ринг», де саме слухачі школи «Мер міста» здобули перемогу. Спонсорами переможців стали: благодійний фонд Олександра Грановського, видавництво «Ранок», освітній простір «Гравітація».