Наукова робота з абітурієнтами та школярами є невід’ємною частиною наукової діяльності університету. Саме завдяки такій співпраці є можливість відібрати кращих учнів, майбутніх науковців. Університет тісно співпрацює з Харківським територіальним відділенням Малої академії наук України. Позитивну динаміку розвитку Харківського територіального відділення МАН України підтверджує той факт, що команда Харківської області випереджає всі територіальні відділення України. Високому рівню учнівських науково-дослідних робіт сприяє участь викладачів університету в роботі МАН.  Центр доуніверситетської освіти і кар’єри сприяв розвитку науково-дослідницької діяльності учнів —членів Малої академії наук Харківської обласної ради у контексті актуальних наукових тенденцій з напрямків економіки, географії, історії, хімії. Плідно працювали в даному напрямкузавідувач кафедри фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту проф., д-р екон. наук Момот Т. В., доцент кафедри історії і культурології, канд. іст. наук  Лисенко М. С.,зав. кафедри хімії, доцент, канд. хім. наук Гуріна Г. І., професор кафедри земельного адміністрування та геоінформаційних систем, д-р. техн. наук Метешкін К. О., завідувач кафедри менеджменту і публічного адміністрування, д-р екон. наук Новікова М. М.

Традиційно другий рік поспіль учні шкіл мають змогу стати учасниками Всеукраїнських науково-практичних конференцій, а їхні тези друкуються в наукових збірниках.

У 2018-2019 н.р. на базі університету за сприянням кафедри водопостачання, водовідведення і очищення вод проходить літня біологічна школа для 60 членів Малої академії наук за науковими відділеннями хімії та біології, екології та аграрних наук.