У 2018-2019 навчальному році на підготовчих курсах було заплановано набір на семимісячні, п’ятимісячні вечірні курси та семимісячні заочні курси, на які планувалось залучити 130 слухачів. За навчальний рік було залучено:
- на вечірні семимісячні курси —93 слухача;
- на вечірні п’ятимісячні курси —42 слухача;
- на заочні курси —7 слухачів.
Всього отримали освітні послуги 142 особи.
За навчальним планом викладались наступні курси:
- математика;
- українська мова та література;
- іноземна мова;
- рисунок;
- фізика;
- біологія;
- історія України;
- географія;
- живопис.
Найбільш затребуваними виявились курси:
- українська мова та література;
- математика;
- географія;
- історія України;
- англійська мова;
- рисунок.
Курси з біології та фізики були менш затребуваними.
На підготовчих курсах заняття проводили викладачі:
- Бізюк В. В. (кафедра вищої математики)
- Манохін В. П, Мирончик П. В. (кафедра ДОМ)
- Задорожний К. М. (кафедра інженерної екології міст)
- Семененко Л. Л. (кафедра мовної підготовки, педагогіки і психології)
- Пряницька В. Б. (кафедра іноземних мов)
- Мастюх М. О. (ЦДОіК)
Крім того, залучались викладачі з інших навчальних закладів для викладання української мови та літератури (викладач Хом’якова О. В.), історії України (викладач Греков В. Д.), фізики (викладач Бурлакова М. В.).
Крім безпосереднього проведення занять на підготовчих курсах усі викладачі брали активну участь у Днях відкритих дверей, а викладачі Бізюк В. В., Задорожний К. М. —в організації та проведенні Всеукраїнської олімпіади ЗВО.
Протягом 2018-2019 навчального року викладачами підготовчих курсів розроблено та видано навчально-методичні посібники для учнів дистанційних шкіл, оновлено курси Moodlз основних предметів для підготовки до ЗНО та курси для дистанційного етапу олімпіад для абітурієнтів.
Для професійної профорієнтації слухачів підготовчих курсів —як для тих, хто вже обрав професію, так і для тих, хто ще не визначився з вибором професії, було організовано наступні заходи:
- екскурсії на факультети;
- зустрічі з викладачами кожної кафедри, які мали можливість познайомити абітурієнтів з особливостями спеціальностей;
- відвідування Днів відкритих дверей Університету, де слухачі мали змогу познайомитись з лабораторіями, умовами проживання та навчання;
- відвідування Днів відкритих дверей окремих факультетів.
Однак слід відзначити і певні недоліки у роботі підготовчих курсів. Не виявилось бажаючих відвідувати курси з живопису, які планувались як п’ятимісячні. Через те, що додаткові бали за підготовчі курси не додаються навіть на спеціальності, яким надається особлива підтримка, втратили свою привабливість заочні (дистанційні) курси та недоцільним стало відкриття курсів з тримісячним терміном навчання.
В структурі Центру існують також платні студії для школярів молодшого та середнього віку, які дають змогу передбачити наступність у навчанні: студії юного архітектора та пісочної анімації.
Так, студія юного архітектора, що існує вже третій рік, працювала цього року протягом 9 місяців. Загалом в ній навчалось 25 слухачів у 4 групах. Було передбачено вивчення чотирьох предметів: рисунок, архітектурне проектування, композиція, комп’ютерна графіка. Викладання проводили викладачі факультету АДОМ Гура Д. Ю. (кафедра АБіС), Коровкіна А. А., Любченко М. А., Швець Л. М., Вотінов М. А. (кафедра основ архітектурного проектування і рисунку).
Студія пісочної анімації під керівництвом Милославської М. В., лаборанта кафедри ДОМ факультету АДОМ, працювала як тримісячна. Відкрита була одна загальна група та одна індивідуальна. Даний напрямок роботи є перспективним і потребує подальшого розвитку.
Курси для різновікової категорії слухачів з різних напрямків —програмування, інформатики, комп’ютерної графіки— працюють уже третій рік. Було відкрито 7 груп, де освоювали ази інформатики 70 осіб.
Заняття проводили викладачі кафедри прикладної математики Новожилова М. В. та Карпенко М. Ю.
Таким чином, завдяки організації роботи підготовчих курсів та студій було залучено до отримання освітніх послуг 252 дитини.